O Nas - Amomea - odzież ekologiczna z pasją

O Nas


Patrycja Foltyniak
Ilustrator i grafik
Absolwentka kierunku Grafika na Akademi Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu 

Rysuję odkąd pamietam. Udało mi się w tym czasie zasmakować każdej dziedziny sztuki. Jest to ciągła nauka o tym czego jeszcze nie potrafimy lub nie dostrzegamy. Moje rysunki są bogate w linie, skontrastowane plamami czerni lub kolorystycznymi. Całości kompozycji dodaję detalu poprzez zagęszczenia kropkowaniem i kreskowaniem. Ilustracje, które tworzę są odzwierciedleniem mojej duszy, niekończąca się podróżą, oceaniczną naturą, niestraconym entuzjazmem z dzieciństwa. Studia obroniłam pracą dyplomową zatytułowaną „świat oceanu- zilustrowany na deskach surfingowych”. Nie od dzisiaj fascynuje mnie ocean, jego głębia, natura i niebieska aura. 
W wolnym czasie zajmuję się introligatorstwem i linorytem, surfuję i podróżuję, a te czynności w dużej mierze wpływają na moje obrazy.
 Nasza bawełna pochodzi z certyfikowanych plantacji. Mamy więc gwarancję, że proces jej uprawy był ściśle kontrolowany - bez wyzysku i chemikaliów. Na takich plantacjach nie stosuje się pestycydów ani chemicznych uszlachetniaczy do nawozów. 

Bawełna była zbierana ręcznie, dzięki czemu surowiec jest czystszy i wymaga mniej chemikaliów w procesie przetwórczym. Zyskuje na tym również jakość materiału jako takiego - jest delikatniejszy i bardziej miękki, wprost stworzony do kontaktu z wrażliwą skórą.